19. dzień pikiety protestacyjnej przed Sądem Okręgowym w Warszawie.

Kolejny, 19. dzień pikiety protestacyjnej represjonowanych i ich sympatyków przed Sądem Okręgowym w Warszawie. Dzisiaj znów z udziałem Posła SLD Andrzeja Rozenka – wielkiego Przyjaciela represjonowanych, a także ze wsparciem emerytów WOP/SG, w tym ze Stowarzyszenia „Granica”. Poniżej galeria zdjęć z pikiety oraz krótkie filmiki z wypowiedzi przedstawicieli „pograniczników”.

Pikiety protestacyjne represjonowanych i ich sympatyków przed sądami prowadzącymi w ich sprawach postępowania zataczają coraz szersze kręgi. Ta forma apelowania do sędziów, aby nie zostawiali poszkodowanych na pastwę losu zależnego od Trybunału Konstytucyjnego (który od niemal dwóch lat wstrzymuje się z wydaniem orzeczenia na zapytanie prawne Sądu Okręgowego w Warszawie o zgodność ustawy represyjnej z Konstytucją RP) i nie czekając na jego wyrok sami podjęli się orzekania, jest coraz bardziej jest widoczna w społeczeństwie i, wbrew nadziejom rządzących, cieszy się sympatią wielu ludzi. Pikiety te na bieżąco są dokumentowane (w formie zdjęć i krótkich postów) głównie na Facebooku, gdzie wielu oglądających zamieszcza przychylne komentarze. Zauważają je także media główne i lokalne, co wytwarza korzystną atmosferę do podjęcia przez Klub Parlamentarny Lewicy  działań zmierzających do zgłoszenia i procedowania w Sejmie projektu ustawy „wyrzucającej w niebyt” haniebną ustawę represyjną, której trzecia rocznica uchwalenia przez PIS i jego akolitów będzie obchodzona przez represjonowanych ze smutkiem – ale i z nadzieją – 16 grudnia 2019 r.  Poniżej zamieszczamy linki do interesujących artykułów na te tematy z ostatnich dni.

  1. Interpelacja nr 213 Pani Posłanki Hanny Gill-Piątek do prezesa Rady Ministrów w sprawie bezczynności ministra spraw wewnętrznych i administracji w kontekście uprawnień wynikających z art. 8a tzw. ustawy dezubekizacyjnej > Tutaj.
  2. Artykuł w Business Insider.pl pt. „Lewica chce przywrócić mundurowym prawa emerytalne” > Tutaj. 
  3. Artykuł Pani Pauliny Nowosielskiej w Dzienniku Gazeta Prawna pt. Lewica chce zmian w ustawie dezubekizacyjnej. „Dla nas nie ma różnicy, czy człowiek pracował w PRL, czy w III RP” > Tutaj.

 

Rzecznik ZEiRSG

Jerzy JANKOWSKI

Video z dzisiejszej pikiety w Warszawie – J. Mykita i T. Aksamit. Dziękujemy za udostępnienie.

Opublikowany przez Jacka Mykitę Piątek, 6 grudnia 2019

Opublikowany przez Jacka Mykitę Piątek, 6 grudnia 2019

Opublikowany przez Jacka Mykitę Piątek, 6 grudnia 2019

 

Galeria zdjęć: