APEL BRACTWA MOTOCYKLOWEGO ŻOŁNIERZY WOJSK OCHRONY POGRANICZA

SZANOWNI KOLEDZY Z WOJSK OCHRONY POGRANICZA!

PROSZĘ O WŁĄCZENIE SIĘ DO ROZMÓW I DYSKUSJI O SKUTKACH USTAWY REPRESYJNEJ ZABIERAJĄCEJ EMERYTURY I RENTY WIELU EMERYTOM I RENCISTOM Z NASZEGO ŚRODOWISKA! PRZEDSTAWIAJCIE NASZĄ FORMACJĘ, JAKO JEDYNE WOJSKO, KTÓRE W CZASACH POKOJU WYKONYWAŁO ZADANIA BOJOWE NA RZECZ OJCZYZNY! NIE MILCZMY! POKAŻMY SIĘ!  NIE CHOWAJMY SIĘ! POWINNIŚMY BYĆ DUMNI, ŻE BYLIŚMY ŻOŁNIERZAMI, A FUNKCJONARIUSZAMI STRAŻY GRANICZNEJ STALIŚMY SIĘ PO PRZEPROWADZONYCH WERYFIKACJACH! DZIŚ JESTEŚMY EMERYTAMI I JAKBY NAS NIE BYŁO! POTRAFILIŚMY BRONIĆ I STRZEC OFIARNIE NASZYCH GRANIC, POKAŻMY WIĘC RÓWNIEŻ TERAZ NASZE OTWARTE I ODWAŻNE OBLICZE! NIE KŁAMLIWE, JAK MÓWI O NAS WŁADZA!

RZAD I PARLAMENTARZYŚCI JEDNEJ OPCJI PRZEDSTAWIAJĄ NAS JAK OPRAWCÓW I ZBRODNIARZY! MÓWIĘ STANOWCZE I KATEGORYCZNE NIE!!! NIE!!!! BYLIŚMY ŻOŁNIERZAMI: OFICERAMI, CHORĄŻYMI I PODOFICERAMI. I MIELIŚMY LEGITYMACJE WOJSKOWE! TAK WŁADZO, WOJSKOWE!!!! STATUS NASZ BYŁ WŁAŚCIWY – WOJSKO! NIE MA ZGODY NA PRZEKREŚLENIE WOP-U, NIE MA ZGODY NA TO, CO ROBI WŁADZA Z NASZYMI ŻOŁNIERZAMI!

WZYWAM WAS! WSTAŃCIE I POKAZUJCIE W SWOICH MIEJSCOWOŚCIACH, W SWOICH MAŁYCH OJCZYZNACH, ŻE TO MY, ŻOŁNIERZE WOP, A POTEM FUNKCJONARIUSZE STRAŻY GRANICZNEJ, STALIŚMY SIĘ OFIARAMI HANIEBNEJ USTAWY OBNIŻAJĄCEJ NAM DRASTYCZNIE EMERYTURY I RENTY. PRZESTAŃMY SIĘ BAĆ, BO NIE MA KOGO! MOŻE BĘDZIE TO ISKRA, KTÓRA POKAŻE OBYWATELOM, JAK SZALBIERSKIE SĄ POCZYNANIA „DOBREJ ZMIANY”! WIEM, ŻE WIELU ŻOŁNIERZY WOP GŁOSOWAŁO ZA OPCJĄ RZĄDZĄCĄ, WIELU NIE POSZŁO NA WYBORY I PYTAM, CZY BYŁO WARTO? DZIŚ STARSI, SCHOROWANI, MAJĄCY DUMĘ ZE SŁUŻBY W WOP, SĄ POGARDZANI! TO MY WALCZYLIŚMY Z BANDAMI UPA I WERWOLFU, A TAKŻE Z INNYMI BANDYCKIMI ORGANIZACJAMI! TO MY BYLIŚMY NA PRZEJŚCIACH GRANICZNYCH, NA ZIELONEJ GRANICY, W PORTACH MORSKICH I LOTNICZYCH! NIE POZWÓLMY WMÓWIĆ, ŻE BYLIŚMY OPRAWCAMI!

WCZORAJ ROZMAWIAŁEM Z LUDŹMI MOJEGO POGRANICZA, KTÓRZY SĄ SZALENIE ZDZIWIENI, ŻE MY – ŻOŁNIERZE WOP – STRACILIŚMY PROCENTOWO NAJWIĘCEJ SPOŚRÓD WSZYTKICH FORMACJI OBJĘTYCH USTAWĄ REPRESYJNĄ! MAMY CHLUBNĄ KARTĘ, JESTEŚMY SPADKOBIERCAMI WSZYSTKICH FORMACJI OCHRONY GRANIC PRZED 1990 ROKIEM! TO MY BUDOWALIŚMY STRAŻ GRANICZNĄ, Z KTÓREJ OBECNA WŁADZA JEST TAK DUMNA I CHWALI SIĘ W EUROPIE! NIE POZWÓLMY ZGINĄĆ TRADYCJI WOP, BO POKOLENIE PO NAS ROZLICZY NAS Z HISTORII I NIE WYBACZY!

POWSTAŃ PANOWIE! WZYWAM WAS! POKAŻMY NASZĄ SIŁĘ! POSIADAMY JĄ PRZECIEŻ! JA JESZCZE MAM I BĘDĘ WALCZYŁ DO KOŃCA! JESZCZE CHCĘ I WIEM,  ŻE MUSZĘ DLA NAS WSZYSTKICH! DZIAŁAJMY RAZEM! ZBIERAJMY PODPISY POD PROJEKTEM ZMIANY USTAWY REPRESYJNEJ! PROSZĘ O WSPARCIE! JEST NAS TYLU, ŻE MOŻEMY ZWYCIĘŻYĆ! NIE CHOWAJMY GŁOWY, ŻE MOJA CHATA Z KRAJA! TAK JAK MY POMAGALIŚMY MIESZKAŃCOM POGRANICZA, WIERZĘ ŻE ONI TERAZ POMOGĄ NAM!

 

PREZYDENT BRACTWA MOTOCYKLOWEGO WOP

                    DARIUSZ  GÓRSKI