DOŚĆ REPRESJI – W TRZECIĄ ROCZNICĘ „UCHWALENIA” USTAWY REPRESYJNEJ!

16 grudnia 2019 r. minęły 3 lata od „uchwalenia” przez Sejm RP ustawy represyjnej, bezprawnego i stricte politycznego aktu odwetu, łamiącego prawa ponad 40 tys. obywateli Polski. Od 3 lat Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP i organizacje wchodzące w jej skład, wszelkimi środkami walczą wspólnie i w imieniu objętych tą pseudoustawą byłych funkcjonariuszy i żołnierzy, o jej usunięcie z polskiego systemu prawnego. Ta trzyletnia walka powoli przynosi efekty, bo dziś popierają ją nie tylko politycy praktycznie wszystkich partii opozycyjnych, działacze organizacji pozarządowych, ale przede wszystkim coraz większa rzesza „zwykłych” obywateli. Niestety, ten akt parlamentarnego barbarzyństwa, który odebrał życie 59 osobom, nadal obowiązuje, a odpowiedzialni za jego wprowadzenie robią wszystko, by obowiązywał jak najdłużej.
My nie poddamy się nigdy i będziemy walczyć do zwycięstwa! Tego nauczyła nas służba Polsce!
Dlatego 16 grudnia 2019 r. – w trzecią rocznicę „uchwalenia” tej „ustawy” FSSM RP i organizacje będące jej członkami zorganizowały akcję DOŚĆ REPRESJI.

Dalsza część artykułu > TUTAJ

Powyższy artykuł zawiera kompleksowe podsumowanie pikiet rocznicowych związanych z III rocznicą uchwalenia haniebnej ustawy represyjnej i działaniami w Senacie i w Sejmie podjętymi przez Federację wraz z posłami Nowej Lewicy w dniu 16.12.2019 roku w celu złożenia nowego projektu ustawy rugującej z przestrzeni prawnej rozwiązania dyskryminujące emerytów i rencistów mundurowych i powrót do uregulowań z roku 1994. Warto przeczytać i przejrzeć wszystkie załączniki.

Rzecznik ZEiRSG

Jerzy Jankowski