Dzień Weterana Służby Granicznej i Święto Związku w Słubicach.

                 W dniu 07 pazdziernika 2016 r. z okazji Dnia Weterana Służby Granicznej i Święta naszego Związku, jak co roku, emerytowani żołnierze i funkcjonariusze spotkali się na Pl. Bohaterów przed tablicą pamiątkową poświęconą Weteranom Służby Granicznej, którzy pełnili w przeszłości służbę graniczną w rejonie: Krosna Odrzańskiego, Słubic i Kostrzyna nad Odrą.

         W uroczystości udział wzięli: członkowie Regionu Nadodrzańskiego, delegacje z Kół emerytów – policyjnych, strażackich, żołnierskich, emeryci Służby Celnej, koledzy niezrzeszeni oraz zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych – gminy i powiatu, Straży Granicznej, a także funkcjonariusze Bundespolizei ze wspólnej Placówki w Świecku.

         Podczas uroczystości uczczono minutą ciszy naszych kolegów, którzy odeszli na wieczną służbę w 2016r. i wcześniej. Z okolicznościowym słowem wystąpili przedstawiciele: Regionu oraz Straży Granicznej z życzeniami od Komendanta Oddziału. Następnie pod tablicą pamiątkową złożono wiązanki kwiatów i wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.

          Końcowym akcentem Dnia Weterana Służby Granicznej było spotkanie integracyjne, na którym złożono także życzenia naszemu koledze – Jubilatowi – Lucjanowi Rosołkowi.

          Dziękujemy naszym kolegom – członkom Regionu, którzy na nasze spotkanie przyjechali z dalszych miejscowości, a szczególne podziękowanie składamy Komendantowi NoOSG za przekazane życzenia z okazji naszego emeryckiego Święta, oraz Komendantowi Hufca ZHP w Słubicach za zapewnienie posterunku honorowego Zuchów przy naszej tablicy pamiątkowej.

                                                                                    Prezes  RN

                                                                                     Ryszard Babij