Dzień Weterana Służby Granicznej – obchody w Nowym Sączu.

          W dniu 13 września 2016r. w Nowym Sączu pod Pomnikiem Bohaterów Karpackiej Brygady WOP odbyła się symboliczna uroczystość z okazji Dnia Weterana Służby Granicznej, który jest jednocześnie świętem Związku  Emerytów i Rencistów Straży Granicznej.

         O godz. 12.00 funkcjonariusze kompanii reprezentacyjnej SG zaciągnęli wartę honorową pod pomnikiem, a następnie przedstawiciele Koła Nr 1 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego wspólnie z delegacją Regionu Sądeckiego Związku Emerytów i Rencistów SG,  złożyli wiązanki kwiatów w asyście werblistów orkiestry reprezentacyjnej SG.

         Fakt oddania hołdu Bohaterom Karpackiej Brygady WOP z okazji Dnia Weterana Służby Granicznej ukazują poniższe fotografie.

         Pragnę nadmienić, że Region Sądecki Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej dla uczczenia tego święta zorganizował wycieczkę do rejonu Przemyśla w celu zwiedzania zabytków tego pięknego miasta, w tym słynnej Twierdzy Przemyśl, a także zamku w Krasiczynie i sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. Informacja o tym znajduje się na naszej stronie we wcześniejszych wpisach.

                                                                                 Wiceprezes Regionu Sądeckiego

                                                                                                                  Jerzy Jankowski