Informacje dla represjonowanych, i nie tylko!

Szanowni represjonowani!

Trybunał Konstytucyjny – domniemamy, że ochoczo – wyznaczył nowy termin rozprawy w sprawie o sygn. akt P 4/18 na dzień 19 maja 2020 r. (wtorek), godz. 11:00. Tym samym werdykt w spawie zgodności ustawy represyjnej (nazwa „dezubekizacyjna” nam nie odpowiada) z dnia 16 grudnia 2016 roku z Konstytucją RP znowu został opóźniony.  Koronawirus rozdaje tu karty i Trybunał Konstytucyjny jest usprawiedliwiony! Ale czy to poczucie sprawiedliwości podzielają represjonowani? Którym bezprawnie zabrano lub obniżono emerytury, czy renty, w tym renty rodzinne? Na pewno nie! Rozstrzygnięcie po raz kolejny przesuwa się w czasie, a niektórzy umierają nie doczekawszy za życia sprawiedliwości… Ale rządzi Prawo i Sprawiedliwość ze swoimi akolitami, tworząc „dumną” Zjednoczoną Prawicę! Która z powodu niekompetencji ponosi potężne straty w walce z koronawirusem, a on niestety nie widzi zwolenników ani przeciwników „dobrej zmiany” i tnie równo… Traci całe społeczeństwo bez względu na polityczne zapatrywania. No cóż, poszkodowani nadal muszą czekać…

Szanowni represjonowani!

Komisja Prawna Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP  przygotowała wskazówki dotyczące przeniesienia sprawy z Sądu Okręgowego w Warszawie do innego Sądu Okręgowego oraz postępowania rodziny zmarłego represjonowanego w trybie tzw. następstwa prawnego w celu kontynuowania procesu o zwrot nienależnie zabranej emerytury, bądź renty. Poniżej zamieszczamy linki do tych wskazówek:

  1. Procedura przeniesienia sprawy opisana została w artykule z dnia  23 stycznia 2020 roku > tutaj link jak przenieść sprawę z SO w Warszawie do innego Sądu?  Ostatnio na stronie Federacji został dopisany istotny aneks uzupełniający do tego artykułu >  Tutaj.  (Link do artykułu z 23  stycznia został zamieszczony również na naszej stronie w dziale „Obniżone Emerytury” w zakładce „Opinie i Publikacje”, a wzór wniosku w tej sprawie – w zakładce „Wzory Pism Procesowych”).  Warto się z tym aneksem zapoznać.
  2. Następstwo prawne w celu kontynuowania procesu o zwrot nienależnie potrąconej emerytury czy renty  po zmarłym żołnierzu lub funkcjonariuszu represjonowanym zostało przez nas opisane (poprzez linki odsyłające) w dziale „Obniżone Emerytury” w zakładce „Odwołania do sądów”. Przypominamy o tym zamieszczając powtórnie link do artykułu z marca br. w tej sprawie na stronie Federacji >fssm.pl/następstwo-prawne.

 

Rzecznik ZEiRSG

Jerzy Jankowski