KOŁOBRZEG – EMERYCI MUNDUROWI ZAWIERAJĄ ISTOTNE POROZUMIENIA!

          W dniu 27.06.2018r. w hotelu „Centrum” w Kołobrzegu przedstawiciele  Kołobrzeskiego Porozumienia Emerytów i Rencistów Służb  Mundurowych  podpisali list intencyjny z kołobrzeskimi strukturami SLD i PO w sprawie współpracy na czas wyborów samorządowych i po nich. Ponadto wspólnie ze Starostą Kołobrzeskim Tomaszem TAMBORSKIM uzgodniono powołanie specjalnej rady ds. służb mundurowych, która będzie monitorowała sytuację materialną emerytów i rencistów mundurowych poszkodowanych ustawą represyjną z 16 grudnia 2016 r., a osobom znajdującym się w trudnej sytuacji organizowała pomoc materialną i celową np. na leki, czy inne niezbędne do życia środki.

          Jest to prawdopodobnie pierwsza inicjatywa organu samorządowego w Polsce, jednoznacznie występującego przeciwko odbieraniu obywatelom praw nabytych i organizującego dla nich pomoc, wbrew intencjom „dobrej zmiany”. Liczymy na to, że przykład ten podziała mobilizująco na inne samorządy i doda otuchy skrzywdzonym emerytom i rencistom mundurowym.

          Wg informacji Prezesa Regionu Kołobrzeg ZEiRSG, Kol. Zbigniewa HADASIA, w połowie sierpnia 2018r.  w hotelu „Diuna” w Kołobrzegu odbędzie się konferencja poświęcona m.in. służbom mundurowym, w której  przewidziany jest udział znaczących polityków SLD i  posłów PO, a także prawdopodobnie emerytowanego gen. Skrzypczaka.

Rzecznik ZEiRSG

Jerzy JANKOWSKI

Poniżej okolicznościowe zdjęcia  oraz link do filmiku video z TKK ukazującego wypowiedzi Starosty T. Tamborskiego i Prezesa Z. Hadasia.