Komunikat FSSM RP – „Spotkajmy się przed Sejmem!” Europoseł SLD J. ZEMKE zapowiada interwencję w PE.

             K O L E Ż A N K I   I   K O L E D Z Y  !

             W związku z bezprecedensowym cofnięciem przez Szefową Kancelarii Sejmu Agnieszkę Kaczmarską uprzednio wydanej zgody na zorganizowanie w Sali Kolumnowej Sejmu RP, przez wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego prof. Bogusława Liberadzkiego oraz Europarlamentarzystów prof. Krystynę Łybacką i Janusza Zemke, konferencji dotyczącej bezpieczeństwa kraju, tj. dyskusji na temat „Ochrony praw funkcjonariuszy i żołnierzy w demokratycznym państwie”, oraz z uwagi na fakt, że nie udało nam się w tak krótkim czasie znaleźć miejsca zastępczego, mogącego pomieścić zgłoszoną wcześniej tak dużą liczbę osób informuję, że zmieniamy formę spotkania z Europosłami SLD i zaproszonymi gośćmi na 

Z G R O M A D Z E N I E   P U B L I C Z N E

które odbędzie się          29 kwietnia 2017 r. przed Sejmem RP w godzinach 11:30-13:00.

          Zapraszamy wszystkich naszych sympatyków wraz z rodzinami do udziału w zgromadzeniu (nie tylko tych, którzy zgłosili wcześniej imiennie chęć udziału w konferencji)! 
          Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, będzie ono poświęcone m.in. założeniom do obywatelskiego projektu ustawy zmieniającej ustawę ”represyjną” oraz powołaniu Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.
           Przedstawimy także plan działań FSSM RP do marca 2020 r.

Prezydent FSSM RP
Zdzisław Czarnecki

 

        W dniu 28.04.2017r. we wspólnym wystąpieniu europosła SLD Janusza ZEMKE, rzeczniczki SLD Anny-Marii ŻUKOWSKIEJ i Prezydenta FSSM RP Zdzisława CZARNECKIEGO przekazane zostały mediom wyrazy oburzenia na odwołanie przez kancelarię Sejmu wcześniejszej zgody na Konferencję SLD, o której mowa wyżej. Europoseł Janusz Zemke zapowiedział, że odmowa zgody na konferencję zostanie w najbliższym czasie przedstawiona na forum Parlamentu Europejskiego. Bliższe szczegóły na temat tego wystąpienia zawarte są na stronie Polsat News pod linkiem:   http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-04-28/sejm-cofnal-zgode-na-organizacje-konferencji-sld-przedstawimy-te-sprawe-na-forum-pe/ , a szerzej także na stronie internetowej SLD: http://www.sld.org.pl/aktualnosci/19856-zemke_kwestie_zwiazane_z_emeryturami_mundurowymi_przeniesiemy_na_forum_pe.html .

 

p.o. Rzecznika ZEiRSG

Jerzy JANKOWSKI