Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej w Słubicach

          W dniu 08 czerwca 2016r. w Słubicach gościła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza. Orkiestra odwiedziła nasze miasto na zaproszenie Komendanta NoOSG gen. bryg. SG Andrzeja Kamińskiego – z okazji obchodów 25. rocznicy powołania Straży Granicznej i 7. rocznicy utworzenia Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Ponadto Orkiestra w tym roku obchodzi już swoje 60 – lecie – powstała 26.07.1956r.

          Na koncert zaproszeni zostali przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, instytucji i urzędów, służb mundurowych różnych szczebli z woj. lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego, młodzież szkolna ze Słubic, emeryci Straży Granicznej. Obecni byli także funkcjonariusze SG z NoOSG i podległych Placówek. Duża Aula Collegium Polonicum w Słubicach wypełniona była do ostatniego miejsca.

          Po krótkim wystąpieniu Komendanta NoOSG, nawiązującym do 25 lat istnienia i działania SG, funkcjonariuszom NoOSG wręczone zostały wyróżnienia, awanse i nagrody; następnie rozpoczął się koncert – Orkiestra wykonała utwory muzyki patriotycznej, poważnej i rozrywkowej z nieśmiertelnym już chyba utworem „ Na strażnicy”. Wystąpili także soliści – Natalia Zabrzeska i Wacław Wacławik oraz niestrudzony i dowcipny Tomasz Jarosz w stroju i repertuarze utworów muzyki góralskiej.

          Dziękujemy Komendantowi NoOSG za zaproszenie na koncert, a Orkiestrze za wspaniałą muzykę oraz pokaz swojego kunsztu i profesjonalizmu.

 

                                                                                                                                              Prezes RN

                                                                                                                                              Ryszard Babij

IMG_0822