Pogrzeb Kolegi śp. Andrzeja ORMANA.

W dniu 7 października 2020 roku w Chojnie pożegnaliśmy Kolegę Andrzeja ORMANA – Głównego Skarbnika Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej. Odszedł od nas nagle na wieczną służbę w dniu 4 października 2020 roku  podczas zawodów wędkarskich na Odrze. Pozostał po nim żal, smutek i wiele ciepłych wspomnień z jego udziałem.

W uroczystości pogrzebowej uczestniczyło dużo osób. Przyjaciele, znajomi, mieszkańcy Chojny i okolic, emeryci i renciści b. WOP i Straży Granicznej, funkcjonariusze SG i Policji. Oprócz członków i sympatyków Regionu Chojna ZEiRSG wraz z rodzinami, były obecne delegacje  z sąsiednich Regionów Związku, tj. ze Słubic, ze Szczecina, ze Świnoujścia i Kołobrzegu. Zarząd Główny ZEiRSG reprezentowali Wiceprezesi Związku: Józef Kraska i Janusz Babiarz. Zmarłego żegnały też delegacje i członkowie koła wędkarskiego, koła działkowców i Klubu Sportowego MKS Odra Chojna. Piękną oprawę ceremonii pogrzebowej zapewniły Grupy Rekonstrukcji Historycznych: „Granica” z Kołobrzegu i „Nałęcz” z Trzebiatowa.

Kolega Andrzej Orman na podstawie uchwały Zarządu Głównego ZEiRSG nr 8/2020 został pośmiertnie wyróżniony wpisem do Honorowej Księgi Zasłużonych dla Związku. Wpis ten, w postaci specjalnego formularza zawierającego uchwałę, życiorys i zasługi Zmarłego, został wręczony żonie Andrzeja Ormana bezpośrednio po pogrzebie.

Poniżej wystąpienie pożegnalne Prezesa Regionu Chojna Kol. Janusza Babiarza, kilka zdjęć z ceremonii pogrzebowej i krótkie video ukazujące fragmenty objęcia honorową wartą Zmarłego w kościele.

Rzecznik ZEiRSG

Jerzy Jankowski

Opublikowany przez Janusza Babiarza Środa, 7 października 2020