Racibórz – uroczysty apel z okazji 32. rocznicy powołania Straży Granicznej.

Racibórz – 24.05.2023 r. W Komendzie Śląskiego Oddziału Straż Granicznej odbył się uroczysty apel z okazji 32. rocznicy powołania Straży Granicznej. Uroczystości uświetniła kompania reprezentacyjna oraz orkiestra Straży Granicznej. Były awanse, odznaczenia i wyróżnienia, a także koncert, musztra paradna, a do tego pokazy specjalistów z wydziału zabezpieczenia działań granicznych.

Na zaproszenie Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w uroczystości wzięli udział przedstawiciele instytucji państwowych, duchowieństwa, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, a także organizacji społecznych oraz szeregu instytucji w tym młodzież szkolna. Związek Emerytów i Rencistów Straży Granicznej reprezentowała duża grupa członków z regionów Związku w Cieszynie, Głubczycach i w Raciborzu na czele z prezesem regionu Wojciechem Szyszką.
W czasie uroczystości przekazałem na ręce gen. SG Adama Jopka Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej list gratulacyjny z życzeniami wytrwałości i sukcesów w służbie, pracy, zdrowia i dobrej kondycji oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym. Przekazałem także podziękowania za okazywaną życzliwość i pomoc w działalności naszego Związku, a szczególnie Regionów Cieszyn, Racibórz i Głubczyce, znajdujących się na odcinku służbowej odpowiedzialności Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.
Poniżej link do relacji z uroczystości opublikowany na portalu Nasz Racibórz, a także zdjęcia wykonane przez członków ZEiRSG.
Sławomir Matusewicz
Prezes ZEiRSG