Region Racibórz – paczki świąteczne dla potrzebujących.

W dniach 9-22 grudnia 2022 roku Zarząd Regionu Racibórz ZEiRSG zorganizował rozwożenie i rozdawanie paczek świątecznych dla członków związku jak również niezrzeszonych emerytów i rencistów WOP i SG, a także wdów po naszych emerytach i rencistach.

Nasz Region działa od niedawna, a składki zbieramy dopiero od października 2022 roku. Dlatego też nasze prezenty świąteczne były skromne a wręcz symboliczne. Każdemu, oprócz złożenia życzeń świątecznych na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i na cały następny 2023 rok, wręczaliśmy coś dla ciała, czyli słodki batonik i coś dla ducha, czyli Nowy Testament wraz z Biblią – obie w okładkach maskujących, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości księdza kapelana ewangelickiego płk SG Kornela Undasa. Ponadto otrzymaliśmy dwie paczki z Zarządu Głównego ZEiR SG, które przekazaliśmy wdowie po WOP -iście oraz rencistce WOP. Dodatkowo Zarząd Regionu Racibórz złożył się na dwie paczki, które również przeznaczyliśmy na ten sam cel. Podczas tej akcji informowaliśmy o możliwości uzyskania pomocy socjalnej i, jak zaistniała taka potrzeba, to pomagaliśmy wypełniać stosowne wnioski do komisji socjalnych.

Przy okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym związkowcom, którzy wspierali nas w tej akcji, a mianowicie koledze Jankowi Stańco, koledze Piotrowi Hajskiemu jak i Przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej koledze Karolowi Orawskiemu.

Prezes Regionu Racibórz

Wojciech Szyszka