Region Racibórz – Walne Zebranie Członków i Sympatyków ZEiRSG.

W dniu 23.09.2022 r. w Raciborzu odbyło się walne zebranie członków i sympatyków Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej Regionu Racibórz. Zebranie poświęcono obchodom Dnia Weterana Służby Granicznej i korekcie władz Regionu.

Region Racibórz jest młodą organizacją i w trakcie zebrania jego założycielom wręczono pierwsze legitymacje i znaczki organizacyjne. Uroczystego wręczenia legitymacji dokonał prezes Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej Sławomir Matusewicz. Spotkanie miało charakter otwarty i kolejni emeryci oraz renciści, byli żołnierze WOP i funkcjonariusze SG złożyli deklaracje przystąpienia do Związku znacznie wzmacniając Region w Raciborzu, a także cały Związek Emerytów i Rencistów Straży Granicznej.

W wyniku rozmów i padających wniosków dokonano korekty składu Zarządu Regionu, który obecnie przedstawia się następująco:

– prezes – Wojciech Szyszka
– wiceprezes – Piotr Kutka
– sekretarz – Józef Wilusz
– skarbnik – Ryszard Kujawa

Wybrano także Komisję Rewizyjną Regionu w składzie:

– przewodniczący – Karol Orawski
– wiceprzewodniczący – Jarosław Oleszczuk
– sekretarz – Włodzimierz Kurowski

W dalszej części spotkania prowadzono szereg rozmów dotyczących problemów, z jakimi na co dzień spotykają się emeryci służb mundurowych. Poruszono ciągle aktualną sytuację poszkodowanych negatywnymi skutkami ustaw, haniebnie uchwalonych w latach 2009 i 2016, które istotnie zmniejszają emerytury służb mundurowych.

Zebranie, które przebiegało w przyjaznej atmosferze (wspomnieniom i dyskusjom o służbie w WOP i SG nie było końca) otworzyło właściwą działalność Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej Regionu Racibórz.

Serdecznie zapraszamy do naszego grona!

Prezes ZEiRSG

Sławomir Matusewicz

Poniżej galeria zdjęć z zebrania.