Region Sądecki w Rycerce Górnej i na Śląsku Cieszyńskim.

Wzorem lat ubiegłych, Zarząd Regionu Sądeckiego ZEiRSG zorganizował w dniach 19 – 21.09.2023 roku wycieczkę krajoznawczą – pielgrzymkę dla swoich członków i ich rodzin. Podróżowaliśmy autokarem, na co dzień przeznaczonym dla Kompanii Reprezentacyjnej Straży Granicznej, który udostępnił nam Komendant Karpackiego Oddziału SG gen. bryg. SG Stanisław Laciuga. Panie Generale – serdecznie dziękujemy!

W pierwszym dniu wycieczki udaliśmy się bezpośrednio do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam uczestniczyliśmy w nabożeństwie oraz zwiedzaliśmy Sanktuarium. Następnie udaliśmy się do Rycerki Górnej, gdzie z okazji Dnia Weterana Służby Granicznej złożyliśmy wiązankę pod Pomnikiem pamięci „Żołnierzy, Funkcjonariuszy i Pracowników Polskich Formacji Granicznych”. Po opuszczeniu Rycerki Górnej udaliśmy się do Cieszyna, gdzie mieliśmy zarezerwowane noclegi i wyżywienie w hotelu „GAMBIT”. W hotelu zorganizowaliśmy uroczystą kolację, w której uczestniczyli również kol. Sławomir Matusewicz – Prezes ZEiR SG oraz kol. Mariusz Kosmaty – Prezes Regionu Cieszyn ZEIR SG.

Drugi dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Cieszyna po obydwu stronach granicy. W tym miejscu chcieliśmy podziękować kol. Mariuszowi Kosmatemu za wydatny wkład w organizację zwiedzania oraz osobisty udział w oprowadzeniu nas po Czeskim Cieszynie.

Ostatniego dnia wycieczki w drodze powrotnej do Nowego Sącza zwiedziliśmy Zamek w Pszczynie oraz Ogrody KAPIASA w Goczałkowicach.

Pomimo częściowo deszczowej pogody wycieczka była bardzo udana, a humory dopisywały wszystkim uczestnikom. Wszyscy też zadeklarowali gotowość uczestnictwa w kolejnej wycieczce w przyszłym roku, a jej kierunkiem będą prawdopodobnie Bieszczady, co uzgodniono w trakcie powrotu. Serdecznie wszystkim dziękujemy!

Poniżej mała galeria zdjęć z wycieczki.

Prezes Regionu Sądeckiego

Krzysztof Twardowski