Region Sądecki zwiedza nasz kraj!

 Kontynuując tradycję w dniach 09 – 11 września br. Zarząd Regionu Sądeckiego zorganizował wycieczkę – pielgrzymkę dla swoich członków i ich rodzin. Autokar na wycieczkę udostępnił Komendant Karpackiego Oddziału SG, za co serdecznie dziękujemy.
Program trzydniowej wycieczki był bardzo bogaty. W pierwszym dniu zwiedziliśmy ruiny Zamku w Ogrodzieńcu, Pustynię Błędowską (gdzie dodatkową atrakcją były skoki spadochronowe – ćwiczenia odbywane w poligonowej części pustyni przez wojska powietrzno – desantowe), Zamek w Pieskowej Skale oraz Ojców. Dzień drugi rozpoczęliśmy od mszy św. w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich oraz jego zwiedzania. Następnie udaliśmy się do Zabrza, gdzie odbyliśmy trzygodzinną wędrówkę po podziemnych chodnikach (na poziomach 170 i 330 metrów) byłej kopalni węgla kamiennego (obecnie muzeum) GUIDO. W trzecim dniu udaliśmy się do Węgierskiej Górki, gdzie pod Fortem „Wędrowiec” (miejscem walk 151 kompanii fortecznej i batalionu KOP w dniach 01 – 03 września 1939 roku z niemieckim najeźdźcą zwanym również Westerplatte Południa) z okazji dnia Weterana Służby Granicznej złożyliśmy okolicznościowy wieniec. Następnie w Żywcu zwiedziliśmy Muzeum Browaru, po czym udaliśmy się w drogę powrotną do Nowego Sącza.
Wycieczka była bardzo udana, dopisała pogoda oraz humory uczestnikom. Wszyscy zadeklarowali gotowość uczestnictwa w kolejnej wycieczce w przyszłym roku, a propozycje jej kierunków zostały przedstawione do rozważenia.

Poniżej mała galeria zdjęć z wycieczki.

Prezes Regionu Sadeckiego

Krzysztof Twardowski