Region Szczecin: festyn z okazji święta Weterana Służby Granicznej.

W dniu 12 września 2020 roku w Kościnie,  Zarząd Regionu Szczecin ZEiR SG zorganizował festyn dla pograniczników oraz mieszkańców lokalnej społeczności gminy Dobra w ramach projektu „Wspomnień czar. Spotkanie integracyjne Pograniczników”, realizowanego w oparciu o program „SPOŁECZNIK 2019 – 2021”. W organizacji festynu pomagało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje – Kościno, któremu serdecznie dziękujemy.

Spotkanie odbyło się w przeddzień święta Weterana Służby Granicznej i rozpoczęło się wspólnym patrolem granicznym i sprawdzeniem pasa drogi granicznej od znaku granicznego 793 do 797. Pogoda dopisała, zaś o atrakcje zadbali koledzy:

  • Robert i Romuald – prowadząc strzelanie z pistoletu pneumatycznego,
  • Andrzej – opracowując pytania i organizując konkurs wiedzy o formacjach granicznych i o samorządzie,
  • Grzegorz, Tomasz i Jarosław – prowadząc konkurencje wielobojowe.

O podniebienia uczestników festynu zadbała koleżanka Krystyna i koledzy Arkadiusz i Czesław. Szczególne podziękowania za udział w spotkaniu należą się kolegom: Jarosławowi i Andrzejowi, którzy przyjechali z głębi Polski chcąc przypomnieć sobie czasy, kiedy odbywali zasadniczą służbę wojskową w Wojskach Ochrony Pogranicza w strażnicy Kościno w latach 1986 – 88.

Mamy nadzieję, że każdy z uczestników był zadowolony ze spędzonego wspólnie czasu i udziału w ciekawych wielobojowych konkurencjach, a ich zwycięzcy z nagród. Serdeczne podziękowania kierujemy do kol. Krzysztofa za przepiękne zdjęcia.

Do zobaczenia wkrótce.

                                                            Zarząd Regionu Szczecin ZEiRSG

                                                                                                                           Z up. Prezesa Regionu
kol. Jarosław Kęsicki

Zdjęcia
kol. Krzysztof Wachowicz