Region Szczecin ZEiRSG – uroczystości z okazji Dnia Weterana Służby Granicznej.

W dniu 10 września 2022 roku na Skwerze Pogranicznika odbyły się uroczystości związane z Dniem Weterana Służby Granicznej oraz 1.  rocznicą otwarcia Skweru Pogranicznika i wręczenia sztandaru Regionowi Szczecin ZEiRSG. Wcześniej w tym samym dniu odbył się polsko – niemiecki rajd rowerowy: ,,Rodzinnie Szlakiem Pogranicza”. Jako Region włączyliśmy się w to przedsięwzięcie. Nasi członkowie przeprowadzili konkurs strzelecki z pistoletów na naboje CO2, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody wręczał prowadzący strzelanie członek Zarządu Grzegorz Borowik. Ponowiliśmy też sprzedaż ciast na cele charytatywne na rzecz chorego Wiktora – syna członka naszego stowarzyszenia Zbigniewa Korpusińskiego. Zebrane środki w kwocie 1058,60 zł, zostaną przekazane na konto fundacji, która finansuje operację syna naszego Kolegi.

W ramach uroczystości na Skwerze Pogranicznika uczczono minutą ciszy odeszłych na wieczną służbę naszych kolegów. Pod tablicą upamiętniającą wszystkich pograniczników chroniących granice Polski wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele Regionu oraz Koła Nr 28 ZŻ WP w Szczecinie. Prezes Regionu odznaczony został srebrnym medalem ,,Za wybitne zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego”. Oprócz członków Regionu w spotkaniu uczestniczyli min. Komendant Placówki SG w Szczecinie, Prezes 28 Koła ZŻ WP, wspólny polsko-niemiecki patrol SG/BPOL. Doraźnie dołączali się rowerzyści licznie korzystający ze ścieżki rowerowej biegnącej przy Skwerze, wykorzystano to na swoistą edukację historyczną na Skwerze Pogranicznika. Tutaj swoją wiedzą na temat ochrony granicy przez WOP dzielił się Jarek Kęsicki. Jednocześnie przy okazji organizacji uroczystości Region Szczecin pozyskał trzech nowych członków, zapewne już niebawem dzięki min. takim imprezom liczba członków zwyczajnych przekroczy 100!.

Zarząd Regionu Szczecin serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości oraz reprezentowali Region na rajdzie rowerowym, w szczególności tym, którzy dostarczyli swoje wypieki, pomagali w zbiórce środków finansowych, poprowadzili strzelanie, przygotowali miejsce spotkania na Skwerze Pogranicznika i obsłużyli grilla, a także tym, którzy zaszczycili nasze przedsięwzięcie swoją obecnością. Jednocześnie informujemy, że zakupiony sprzęt w postaci ławek, stołów, krzeseł, grilla, zamówiony namiot z logo Związku pozwoli na częstsze organizowanie podobnych spotkań. Zachęcamy wszystkich do udziału w naszych imprezach, logistycznie przygotowani byliśmy na dwukrotnie większą frekwencję.

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości.

Zarząd Regionu Szczecin ZEiRSG