Spotkanie nad Zalewem Szczecińskim z okazji 76. rocznicy powołania WOP.

 W dniu 11 czerwca 2021 r. członkowie Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej Region Szczecin – korzystając z luzowania obostrzeń pandemicznych –  zorganizowali spotkanie z okazji 76. rocznicy powołania Wojsk Ochrony Pogranicza. Spotkanie odbyło się w Czarnocinie na terenie gminy Stepnica w ośrodku „Frajda” usytuowanym nad Zalewem Szczecińskim.

     W spotkaniu uczestniczyli emeryci WOP jak i SG z Regionu Szczecin, Świnoujście, Kołobrzeg i Koszalin oraz członkowie Bractwa Motocyklowego Żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza. Wszyscy byli po co najmniej jednym szczepieniu przeciw COVID-19, a przeważająca większość już po dwóch dawkach. Uczestników powitał burmistrz gminy Stepnica kol. Andrzej Wyganowski. Swoje wystąpienie miał też Prezes Zarządu Głównego ZEiR SG kol. Marek Meszyński, a kol. Andrzej Badowski z Regionu Koszalin, przedstawił najnowszą ofertę ubezpieczeniową firmy WDB.

          Na imprezie wspomnieniom nie było końca. Uczestnicy spożywając specjały przygotowane przez szefa kuchni ośrodka, z nostalgią obejrzeli filmową prezentację historii Pomorskiej Brygady WOP w Szczecinie, przygotowaną przez Prezesa Regionu Szczecin kol. Andrzeja Budzyńskiego, a także filmy z imprez Regionu Szczecin w okresie swojej działalności począwszy od roku 2017.
Po zakończeniu spotkania wszyscy deklarowali „do zobaczenia za rok”. Poniżej zdjęcia z imprezy.

Z up. Prezesa Regionu Szczecin
Tekst i zdjęcia – kol. Jarosław Kęsicki