Spotkanie w Krakowie-Balicach

         W dniu 10 października 2015 r. z inicjatywy prezesa Regionu Krakowskiego ZEiR SG Kol. Piotra Jastrzębskiego w Porcie Lotniczym Kraków – Balice spotkali się członkowie Regionu, byli emerytowani funkcjonariusze Placówki SG oraz zaproszona delegacja Regionu Sądeckiego z sekretarzem, Kol. Tadeuszem Wieciechem na czele.

            Głównym celem spotkania było zapoznanie się z warunkami funkcjonowania Portu Lotniczego, w tym również z warunkami służby funkcjonariuszy Placówki SG w nowo otwartym pawilonie Portu. Z roli gospodarza znakomicie wywiązała się Komendant Placówki SG, Pani ppłk Katarzyna Jurkowska, która pokazała poszczególne fragmenty nowego pawilonu, szczegółowo opisując ich funkcjonalność i przeznaczenie. Duże zaciekawienie i podziw zazdrości wzbudził wśród zwiedzających nowy kompleks pomieszczeń Placówki SG, zgrupowany w jednym miejscu. Pani Komendant odpowiedziała również na szereg pytań ze strony uczestników spotkania, zainteresowanych aktualnymi warunkami służby w Porcie Lotniczym.

           Rozmowy, wspomnienia i wymiany poglądów kontynuowane były również w trakcie posiłku zorganizowanego w pobliskiej restauracji. Miło jest również poinformować, że w trakcie spotkania akces do Związku Emerytów i Rencistów SG zgłosiło trzech byłych funkcjonariuszy Placówki SG w Balicach.

                                                                                                                                                       Adam Miksiewicz