Spotkanie z parlamentarzystami w Koszalinie.

W dniu 21.09.2023 roku w Koszalinie odbyło się spotkanie środowisk emerytów mundurowych z parlamentarzystami. Organizatorem spotkania był Związek Emerytów i Rencistów Straży Granicznej.
Ze strony parlamentarnej w spotkaniu udział wzięli:
– Poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji – Bartosz ARŁUKOWICZ (on-line),
– Poseł na Sejm IX kadencji – Andrzej ROZENEK,
– Senator X kadencji – Stanisław GAWŁOWSKI.
Stronę emerytów i rencistów mundurowych reprezentowali byli funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji, emerytowani żołnierze Wojska Polskiego, a także emeryci i renciści z innych środowisk społecznych. Na spotkanie przybyli również mieszkańcy Koszalina i okolic.
Swoim udziałem zaszczycił nas również były Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. w st. spocz. Tadeusz FRYDRYCH.
Moderatorem spotkania był Wiceprezes ZEiRSG kol. Piotr IWAT.
W trakcie spotkania  z parlamentarzystami poruszane były tematy nurtujące środowiska mundurowe, ze szczególnym uwzględnieniem:

  • problematyki dotyczącej byłych mundurowych, objętych ustawą z dnia 16.12.2016 roku radykalnie zmniejszającą świadczenia emerytalne i rentowe,
  • drugiej emerytury dla osób, które wstąpiły do służby przed 1999 rokiem, a po odejściu z niej podjęły pracę zawodową i odprowadzały lub nadal odprowadzają składki do ZUS,
  • ostatniej drogi mundurowych w asyście wojskowej lub SG,
  • powrotu mundurowych organizacji emeryckich do koszar.

Wiele innych tematów, związanych z naszym środowiskiem, poruszano w kuluarowych rozmowach parlamentarzystów z uczestnikami spotkania.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom i wszystkim uczestnikom spotkania.

Poniżej mała galeria zdjęć.

Główny Skarbnik ZEiRSG

Krzysztof Miś