SZTAFETA „WOKÓŁ NIEPODLEGŁEJ” W REGIONIE SZCZECIN!

Od dnia 04. października 2018r. od godz. 2.00 do dnia 05. października 2018r. do ok. godz. 3.00 – uczestnicy biegu sztafety „Wokół Niepodległej”, organizowanej przez Straż Graniczną z okazji upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę,   przemierzali odcinek ochraniany kiedyś przez Pomorski Oddział Straży Granicznej w Szczecinie, a obecnie przez Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku. Staraliśmy się zaakcentować, że jesteśmy nie tylko duchem z biegnącymi młodszymi koleżankami kolegami funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Szczecinie, ale także wspieramy ich fizycznie i dlatego byliśmy obecni na trasie! Nasz kolega, Grzegorz Pieszko, biegnąc towarzyszył sztafecie na odcinku od m. Stobno do m. Stolec, gdzie kiedyś była strażnica WOP i Placówka SG,  czyli ponad 23 kilometry! Także indywidualnie kibicowaliśmy biegnącym po trasie sztafety – foto dzięki uprzejmości „Gmina Dobra24 – Portal Mieszkańców”.

Należy przyznać, że jak obserwuje się biegaczy, to zaczyna człowiek mieć szacunek dla ich wysiłku i trzeba sobie wyobrazić, że my śpimy, a oni na zmianę przystępują do biegu. Okoliczności inicjatywy uczczenia tak ważnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę także nie podlegają dyskusji.

Aby uszanować trud wniesiony przez młodsze koleżanki i kolegów, służących aktualnie w ochronie granicy państwowej, Zarząd Regionu Szczecin – w imieniu byłych żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza i funkcjonariuszy Straży Granicznej – podjął odpowiednią uchwałę i w dniu 5 października Prezes Zarządu Regionu kol. Andrzej Budzyński, wręczył komendantowi Placówki Straży Granicznej płk. SG Maciejowi Jędrzejowskiemu pamiątkową statuetkę z dedykacją od członków Związku Emerytów i Rencistów Regionu Szczecin dla funkcjonariuszy PSG Szczecin biorących udział w tym przedsięwzięciu.

                                                                                  Z up. Prezesa Regionu Szczecin

                                                  Jarosław Kęsicki