Turniej strzelecki w Regionie Racibórz z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W dniu 18.11.2023 r. pod patronatem kol. Sławomira Matusewicza prezesa ZEiR SG na Strzelnicy IPA w Raciborzu przeprowadzono Turniej Strzelecki z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Turniej zorganizowany był dla trzech regionów: Głubczyckiego, Cieszyńskiego i Raciborskiego, zarówno dla naszych członków jak również naszych rodzin, dzieci i wnuków. Dodatkowo w ramach dobrej sąsiedzkiej współpracy służb mundurowych, swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele SEiR Policji – Regionu Racibórz.

Spotkanie miało na celu podtrzymywanie umiejętności strzeleckich pośród nas emerytów, gdyż jeszcze przez długi czas możemy być powołani do służby w przypadku zaistnienia takiej konieczności. Poza tym w ramach wychowywania i przygotowywania nowej kadry, popularyzowano strzelectwo sportowe pośród naszych dzieci i wnuków. Być może oni pójdą w ślady swoich ojców i dziadków stając na straży granic naszej ojczyzny, gdy zajdzie taka potrzeba.

Zwycięzcy, którzy zajęli miejsca na podium, otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy ufundowane przez Prezesa ZEiR SG. Wszyscy mieli możliwość otrzymać nagrodę pocieszenia w postaci Biblii w okładkach maskujących, które ufundował dziekan ewangelicki ks. płk SG Kornel UNDAS kapelan Straży Granicznej.

W kategorii 19 lat i starsi miejsca na podium przedstawiały się następująco:

I. Przedstawiciel Policji

II. Przedstawiciel Straży Granicznej

III. Osoba, która zaczynała w WOP, a kończyła karierę w Policji – zatem nasz wspólny  członek.

Nagrody wręczał kol. Wojciech SZYSZKA – prezes Regionu Racibórz ZEiR SG, w asyście sekretarza kol. Józefa WILUSZA.

Przeprowadzenie turnieju strzeleckiego było możliwe dzięki Miejskiemu Klubowi Strzeleckiemu LOK w Raciborzu, któremu składamy serdeczne podziękowania i zachęcamy do wstąpienia w ich szeregi (mkslokraciborz.pl).

Prezes Regionu – Wojciech SZYSZKA