UDZIAŁ RN ZEiRSG W OBCHODACH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.

Z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, zarówno w Słubicach, jak i innych miejscowościach gminy, odbyło się wiele spotkań i uroczystości.

          Na zaproszenie Starosty Słubickiego Marcina Jabłońskiego i Burmistrza Słubic Tomasza Ciszewicza delegacja RN ZEiRSG w składzie: D. Siembida, A. Radzik i J. Siedlarz, uczestniczyła w dniu 11 listopada 2017r. w mszy patriotycznej z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystościach uczestniczyły poczty sztandarowe miasta, służb mundurowych, szkół i organizacji społecznych, a także mieszkańcy Słubic, przedstawiciele wielu organizacji pozarządowych, radni miejscy i powiatowi, oraz delegacja z Koła SEiRP.

          W swoich wystąpieniach Starosta i Burmistrz oraz inni mówcy podkreślali znaczenie wolności, patriotyzmu oraz jedności społeczeństwa; wskazywali, że patriotyzm to także szacunek i dbanie o swoją małą ojczyznę, w której się żyje. Na zakończenie uroczystości uczestniczące delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą Polakom poległym za Ojczyznę.

          W godzinach wieczornych w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert kameralny z muzyką J. Paderewskiego, F. Chopina i H. Wieniawskiego.

                                                                                                         Prezes RN

                                                                                                       Jerzy Siedlarz