Udział RN ZEiRSG w X Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Obronnych Lubuskiego ZŻWP.

        W  dniu 09.06.2017 r na strzelnicy Zielonogórskiego Klubu Sportowego „Gwardia” w Zielonej Górze odbyły się X Wojewódzkie Zawody Sportowo-Obronne Lubuskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

  • Organizatorzy zawodów: Lubuski Zarząd Wojewódzki ZŻWP i ZKS „Gwardia” w Zielonej Górze.
  • Cel zawodów: wyłonienie najlepszego zawodnika i zespołu spośród Lubuskiej Organizacji ZŻWP oraz członków Związku Rezerwistów Bundeswehry Brandenburgii.
  • Uczestnicy: trzyosobowe reprezentacje kół terenowych z woj. lubuskiego i m. Guben /Niemcy/.
  • Warunki strzelania: z karabinka sportowego kbks na odl. 50 m z pozycji leżącej i pistoletu sportowego Margolin na odl. 25 m z pozycji stojącej.

          W zawodach strzeleckich uczestniczyło 18 trzyosobowych drużyn – czyli 54 zawodników. Na zaproszenie Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP w zawodach uczestniczył także zespól reprezentujący Region Nadodrzański ZE i RSG w Słubicach w składzie: kol: Jarosław Żaguń, Zdzisław Jakubiszyn i Włodzimierz Tiszuk.

          Nasze wyniki w strzelaniu:

  • indywidualnie: z karabinka kbks – kol. Z. Jakubiszyn – 7 miejsce z wynikiem 95 pkt, z pistoletu Margolin – kol. W. Tiszuk – 7 miejsce z wynikiem 81 pkt;
  • drużynowo: z karabinka kbks – 11 miejsce, z pistoletu Margolin – 9 miejsce;
  • w klasyfikacji zespołowej – w dwuboju strzeleckim zespół RN ZE i RSG zajął 13 miejsce.

          Puchary i dyplomy wręczali przedstawiciele Wojewody i Marszałka Województwa Lubuskiego oraz Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP.

          Zawody sportowo- obronne to także spotkanie integrujące środowiska emerytów mundurowych, rozmowy i wymiana poglądów na temat aktualnej sytuacji bytowej i materialnej emerytów.

          Naszym sympatykom – kol : Z. Jakubiszynowi i J. Żaguniowi dziękujemy za udział i reprezentowanie naszego Regionu w zawodach; a szczególne podziękowania składamy sekretarzowi Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP – kol. Andrzejowi Pawlakowi za zaproszenie naszej reprezentacji na te zawody.

 

                                                                                                            Prezes RN

                                                                                                             Jerzy Siedlarz