Udział w obchodach 70.rocznicy zakończenia II wojny światowej

   W dniu 8 maja 2015r na Placu Bohaterów w Słubicach z inicjatywy Burmistrza Pana Tomasza Ciszewicza zorganizowana została uroczystość złożenia wieńców i kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów połączona z apelem poległych.
Uroczystość prowadził Kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego Pan Roman Filończuk.


W uroczystości udział wzięły władze gminy i powiatu, delegacja z Frankfurtu nad Odrą oraz Pani Olena Krawczenko – zastępca Burmistrza ukraińskiego miasta partnerskiego Szostki położonego na granicy rosyjsko-ukraińskiej, a także przedstawiciele służb mundurowych,organizacji, stowarzyszeń, młodzieży szkolnej i mieszkańców.
Nasz Region reprezentował kol.A.Radzik w połączonej delegacji z kolegami z Koła ZŻWP.

   Wszyscy uczestnicy oddali hołd tym wszystkim,którzy bohatersko walczyli i oddali swoje życie za naszą wolność podczas II wojny światowej.

   Po części oficjalnej na placu przed Urzędem Miejskim można było obejrzeć sprzęt wojskowy prezentowany przez 11 Dywizję Zmechanizowaną WP : czołg Leopard, wóz bojowy Rosomak,system przeciwlotniczy i inny oraz sprzęt innych służb mundurowych.

   Szarżę ułańską i pokazy zaprezentowała grupa rekonstrukcyjna z Lubniewic, która zachowuje tradycje 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich.

Prezes RN
Ryszard Babij