Wiceprezes Związku Kol. Andrzej Budzyński i Członek Zarządu Głównego ZEiRSG Kol. Grzegorz Pieszko w wywiadzie dla „Dzień Dobry Dobra!”

Poniżej zamieszczamy link do wywiadu Wiceprezesa Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej  Kol. Andrzeja Budzyńskiego i Członka Zarządu Głównego naszego Związku Kol. Grzegorza Pieszki udzielonego w dniu 23 listopada 2021 roku Pani Angelice Muchowskiej z TVR Internetowa Telewizja Regionalna w audycji „Dzień Dobry Dobra”.
W wywiadzie Koledzy odnieśli się do odsłoniętego niedawno „Skweru Pogranicznika” w gminie Dobra  (tutaj artykuł na ten temat) i motywów, które stały za tą inicjatywą, a także do  sposobów ochrony granicy w okresie PRL, po utworzeniu Straży Granicznej, po przystąpieniu Polski do UE i wejściu do strefy Schengen. Wspominali czasy służby dzieląc się różnymi ciekawostkami  z okresu jej pełnienia, a także podjęli próbę oceny sytuacji aktualnie występującej na granicy polsko-białoruskiej w kontekście zadań i obowiązków funkcjonariuszy SG w ochronie granicy. Zapraszamy do oglądania, bo warto!
Rzecznik ZEiRSG
Jerzy Jankowski
Dzień Dobry Dobra!
w dzisiejszym odcinku Angelika Muchowska porozmawia z Andrzejem Budzyńskim oraz Grzegorzem Pieszko na temat „Skweru Pogranicznika” oraz sytuacji jaka dzieje się na granicy Polskiej. Zapraszamy 🙂