Wyróżnienie dla wicestarosty powiatu słubickiego Roberta Włodka.

W dniu 24.01.2023 r. o godz.13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Słubicach odbyła się XLVII Sesja Rady Powiatu, gdzie między innymi omawiane były sprawy budżetu, prognozowania finansowego, przyznawania stypendiów i nagród, składów komisji sfery społecznej, budżetowej, bezpieczeństwa i porządku.
Przed rozpoczęciem sesji odbyła się uroczystość wręczenia złotego medalu 40 – lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego dla wicestarosty powiatu słubickiego – Roberta Włodka.
Wyróżnienie to zostało przyznane przez Prezydium Zarządu Głównego ZŻWP, a wręczał je płk WOP/SG w st. spocz. Zygmunt Sejnik – członek Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP i były prezes byłego Koła ZŻWP w Słubicach, a także członek naszego Regionu Nadodrzańskiego ZEiRSG, w przeszłości także członek Zarządu Głównego ZEiRSG.
Wyróżnienie to zostało przyznane wicestaroście w podziękowaniu od wszystkich emerytów represjonowanych z pogranicza lubuskiego za pomoc i wsparcie w walce emerytów o przywrócenie im praw nabytych, honoru i godności za rzetelną i uczciwą służbę Ojczyźnie, niezależnie od okresu, w jakim tę służbę pełnili. Wicestarosta Robert Włodek, dziękując za wyróżnienie, wskazał na swoją długoletnią współpracę z emerytowanymi pogranicznikami – wcześniej  z WOP-u, a później ze SG – działającymi w Kole ZŻWP i Regionie Nadodrzańskim ZEiRSG. podkreślając w szczególności  swoje poparcie dla walki skrzywdzonych emerytów o swoje prawa.

Wystąpienie płk WOP/SG w st.spocz. Zygmunta Sejnika i podziękowanie wicestarosty powiatu słubickiego Roberta Włodka – w załączonym pliku MP3 (niestety bez obrazu), stanowiącym fragment relacji z Sesji Rady Powiatu.  Tutaj link do pełnej relacji z sesji. a poniżej kilka zdjęć dokumentujących to ważne dla nas wydarzenie.

Prezes Regionu Nadodrzańskiego
Jerzy Siedlarz