XIV Zawody Sportowo – Obronne Lubuskiego ZŻWP z udziałem Regionu Nadodrzańskiego ZEiRSG.

W dniu 01.07.2022 r na strzelnicy Zielonogórskiego Klubu Sportowego „Gwardia” w Zielonej Górze odbyły się zawody sportowo – obronne Lubuskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. W zawodach udział wzięło 20 trzyosobowych drużyn reprezentujących Koła ZŻWP z terenu województwa lubuskiego: z Gubina, Żar, Żagania, Babimostu, Sulechowa, Krosna Odrzańskiego, Zielonej Góry, Kożuchowa, Tuplic, Gorzowa Wielkopolskiego, Międzyrzecza, Słubic i Witnicy,  a także 2 drużyny reprezentujące Urząd Miejski w Guben – Niemcy.

Zawody odbywały się na dwóch osiach strzeleckich i w dwóch kategoriach:
– z karabinka kbks na odległość 50 m z pozycji leżącej,
– z pistoletu Margolin na odległość 25 m z pozycji stojącej.

        Wyniki:
Drużynowo w dwuboju strzeleckim:
– I miejsce drużyna z Żar,
– II miejsce drużyna z Kożuchowa,
– III miejsce drużyna z Witnicy.
Indywidualnie w dwuboju strzeleckim:
– I miejsce – kol. Krzysztof Kulig z Żar,
– II miejsce – kol. Gerard Półtorak z Kożuchowa,
–  III miejsce – kol. Rafał Brzozowski z Zielonej Góry.
Była też klasyfikacja drużynowa i indywidualna w poszczególnych kategoriach strzeleckich. Zdobywcy klasyfikowanych miejsc: I – III byli nagradzani pucharami ufundowanymi przez różne instytucje, urzędy, osoby indywidualne oraz dyplomami Lubuskiego ZŻWP. Koło ZŻWP ze Słubic reprezentowali kol: P. Biekisz, J. Barszcz i J. Sejnik. Kol. J. Sejnik zdobył III miejsce w strzelaniu indywidualnym z karabinka kbks i został nagrodzony dyplomem Lubuskiego ZŻWP.

Zawody strzeleckie to także spotkanie integracyjne emerytów mundurowych, zakończone poczęstunkiem tradycyjną wojskową grochówką. Dziękujemy kol. z Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP za zaproszenie i do zobaczenia za rok.

Prezes Regionu Nadodrzańskiego
Jerzy Siedlarz

Poniżej mała galeria zdjęć z zawodów sportowo-obronnych.