Zespół Prawny Bractwa Mundurowego RP.

Miło nam poinformować, że Bractwo Mundurowe RP, na bieżąco współpracujące z naszym Związkiem, uchwałą nr 7 z dnia 29.01.2023 r. powołało Zespół Prawny w składzie:

  • Dr hab. nauk prawnych Grzegorz KRAWIEC – przewodniczący,
  • Dr hab, Marek JELENIEWSKI,
  • Adwokat Aleksandra CHOŁUB,
  • Dr nauk prawnych Roman STEC,
  • Mł. insp. w st. spocz. Ireneusz WOJEWODA. 

Dnia 20 lutego 2023 r. skład Zespołu Prawnego został poszerzony o dr. hab. nauk prawnych Sebastiana GAJEWSKIEGO – członka Trybunału Stanu od roku 2019 z rekomendacji poselskiego Klubu Lewicy.

Warto wskazać, że zgodnie ze wskazaną wyżej uchwałą Bractwa Mundurowego w skład Zespołu Prawnego wchodzą też politycy wskazani przez Nową Lewicę współpracującą z Bractwem Mundurowym. W dniu 3 marca 2023 r. skład Zespołu Prawnego został uzupełniony o posła partii Nowa Lewica, dr. Marcina KULASKA.

Zespół Prawny  ma już swoją skrzynkę kontaktową, którą obsługuje mł. insp. w st. spocz. Ireneusz Wojewoda.

Więcej informacji o działaniach i planach Zespołu Prawnego można znaleźć na witrynie Bractwa Mundurowego pod adresem: https://bractwomundurowerp.pl/category/aktualnosci/

Dotychczas Zespół Prawny opracował wzory dokumentów do wykorzystania przez represjonowanych emerytów i rencistów mundurowych w toczących się postępowaniach o odzyskanie zabranych emerytur i rent. 

Na naszej witrynie internetowej w dziale pt. „Obniżone emerytury” założyliśmy podstronę o nazwie „Zespół Prawny BM RP”, gdzie będziemy zamieszczać wzory dokumentów i ewentualnie inne publikacje opracowane przez Zespół.

Poniżej skan uchwały nr 7/01/2023 Zarządu Bractwa Mundurowego RP.

Rzecznik ZEiRSG

Jerzy Jankowski