Cieszyn krzyczy – DOŚĆ REPRESYJNEJ USTAWIE!

Ponad 150. uczestników zgromadzenia w dniu 26 września 2020 r.  w Cieszynie protestowało przeciwko utrzymywaniu w obrocie prawnym ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r., której upiornymi skutkami jest 61. ofiar śmiertelnych i 1.600 koleżanek i kolegów, którzy nie dożyli sprawiedliwości, oczekując na rozpatrzenie odwołań od „decyzji śmierci” wydanych przez ZER MSWiA na podstawie informacji IPN.

Na cieszyńskim Rynku wspierały nas delegacje: Regionów  z Koszalina, Szczecina, Chojnej, Słubic, Lubania, Głubczyc i Nowego Sącza.  Kolegów z  Chałupek, Raciborza i Żywca. Związków i stowarzyszeń emerytów formacji mundurowych z Bielska-Białej, Oświęcimia,  Warszawy, Krakowa, Katowic i Częstochowy oraz Cieszyna.

Jednym głosem – solidarności z ofiarami represyjnej ustawy – przemawiało 17. mówców: parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych Cieszyna i Powiatu cieszyńskiego, towarzysze naszej służby na rzecz bezpieczeństwa Rzeczypospolitej oraz w ochronie jej granic.

Ogromnego wsparcia udzielili organizatorom zgromadzenia członkowie Regionu,  Koła  Nr 5 ZŻWP oraz koleżanki i koledzy niezrzeszeni.

Prezes Regionu w Cieszynie

Mariusz Kosmaty

Poniżej transmisja z protestu – VidKOD – na Facebooku wykonana przez Kol. J. Mykitę z Przemyśla oraz galeria zdjęć.

https://www.facebook.com/VidKOD/videos/1449883028735599